Sesja terapeutyczna

Jest to spotkanie podczas którego Klient porusza istotne dla Niego problemy, nurtujące Go pytania, konfrontuje się ze swoimi trudnościami i ograniczeniami, poszukuje rozwiązań innych niż znane sobie, które w jego obecnym życiu i sytuacji nie sprawdzają się.

SESJA TERAPEUTYCZNA TRWA:

  • w terapii indywidualnej 50 minut
  • w terapii par oraz relacji rodzic – dziecko 80 minut

Celem sesji jest zarówno przełamanie ograniczających przekonań i schematów, jak też głębokie emocjonalne i psychiczne odreagowanie napięć, trzymających Klienta w psychicznej „klatce” bez wyjścia. Dla osób, które mają trudność z identyfikacją, nazywaniem i rozumieniem własnych emocji istotne jest nawiązanie lepszego kontaktu ze sobą, swoimi wewnętrznymi przeżyciami i doznaniami oraz nabranie większego zaufania do siebie. Dla tych z kolei osób, które są zdominowane przez silne emocje (gniew, lęk, zazdrość, smutek, żal i inne) istotne jest opanowanie umiejętności kierowania własnymi stanami emocjonalnymi w taki sposób, aby nie przejmowały one kontroli nad życiem Klienta. Terapia prowadzi do zdrowego balansu pomiędzy sferą myślenia, przeżywania i działania. Człowiek zdrowy jest jednostką aktywną, twórczą i w zdrowy sposób emocjonalną.

Sesje składają z rozmów oraz ćwiczeń, których celem jest pogłębienie dotychczasowej perspektywy oglądu sytuacji, oraz poszerzenie wąskiego zazwyczaj wachlarza zachowań i reakcji w konkretnych, trudnych dla Klienta sytuacjach życiowych. Czasem Klienci są proszeni o wykonanie prac domowych.

FORMY PRACY Z KLIENTAMI:
Konsultacja:
zazwyczaj od 1-do 3 spotkań trwających 50 minut. Ich celem jest rozpoznanie problemu Klienta oraz dobór właściwej ścieżki postępowania terapeutycznego / coachingowego.

Psychoterapia indywidualna:
cykl regularnych 50-minutowych spotkań, odbywających się z częstością: 1-2 razy w tygodniu. Czas trwania psychoterapii indywidualnej jest zróżnicowany, zwykle jest to okres od kilku miesięcy do 2 lat.

Psychoterapia par (związku, relacji):
cykl regularnych 80-minutowych spotkań pary z terapeutą, odbywających się z częstością: 1 raz w tygodniu, przeplatanych indywidualnymi spotkaniami z każdą ze stron z osobna – wówczas spotkanie trwa 50 minut. Czas trwania psychoterapii par jest zróżnicowany, zwykle jest to okres od kilku miesięcy do 2 lat.

Psychoterapia relacji rodzic-dziecko:
cykl regularnych 80-minutowych spotkań rodziców z terapeutą, odbywających się z częstością: 1 raz w tygodniu, przeplatanych wizytami domowymi i sesjami z udziałem dziecka (dzieci) – wówczas spotkanie trwa również 80 minut. Czas trwania psychoterapii jest zróżnicowany, zwykle jest to okres od kilku miesięcy do 2 lat.