Coaching

Coaching: dla kogo i po co?

Coaching jest formą pracy indywidualnej nad konkretnym zagadnieniem/problemem, który Klient chciałby w swoim życiu zmienić, a z różnych powodów nie potrafi tego zrobić sam. Coaching z jednej strony pozwala w dyskretny sposób wprowadzać zmiany w obszarach, których nie obejmują warsztaty. Z drugiej - jest pracą na płytszym poziomie, niż terapia i zazwyczaj trwa krócej.

Jego niezwykłe efekty są wynikiem precyzyjnego dostrojenia coacha do potrzeb i możliwości Klienta, oraz zastosowania odpowiednich technik pracy.

Dostrojenie oraz zastosowanie odpowiednich metod staje się dźwignią szybkiej, głębokiej zmiany, na której Klient buduje swój dalszy rozwój osobisty.

 

Ja jako coach

Z wykształcenia jestem psychologiem (dyplom UW). Ponadto ukończyłam szereg warsztatów doskonalących umiejętności diagnostyczne, komunikacyjne, coachingowe oraz trenerskie w Polsce i Francji. Jestem Mistrzem Praktykiem NLP. Ukończyłam szkołę trenerów biznesu TROP (certyfikat). Pracowałam zarówno po stronie korporacji, jak i firm doradczych. Prowadziłam Klientów reprezentujących różnorodne branże: motoryzacyjną, produkcyjną, telekomunikacyjną, mediową, reklamową, farmaceutyczną, gastronomiczną, IT.

 

Jak pracuję w coachingu

Jako coach jestem konkretna i pragmatyczna. Skupiam się na tym, co działa. Interesują mnie wymierne efekty. Wraz z Klientem poszukuję najprostszych i najskuteczniejszych sposobów, które jednocześnie są ekologiczne (tj. dobre dla Klienta i nieszkodliwe dla jego otoczenia) oraz przynoszą pozytywne efekty w skali długoterminowej.

Jako coach uważam, że każdy dysponuje osobistymi zasobami, niezbędnymi do tego, aby rozwiązać swoje problemy i żyć pełnią życia, w zgodzie ze sobą. Nie każdy jednak do tych zasobów potrafi dotrzeć sam. Czasem potrzebny jest doświadczony przewodnik – coach, którzy towarzyszy zmianom, pomaga je przeprowadzić i uzyskać pełny efekt w zamierzonym czasie.

Podczas pracy w coachingu często okazuje się, że największe korzyści przynosi stosunkowo niewielka zmiana, ale w kluczowym dla danej osoby obszarze. Dlatego wraz z Klientem precyzyjnie definiuję kluczowe obszary w obrębie których zmiana jest, po pierwsze - niezbędna, a po drugie - może przynieść największe korzyści. Temu służy konsultacja diagnostyczna. Uzgadniamy również zakres zmiany, jakiej Klient oczekuje oraz dogodny dla Klienta tryb pracy (zazwyczaj jedna lub dwie półtoragodzinne sesje w tygodniu).

Jako coach specjalizuję się w rozwijaniu umiejętności:

  • komunikowania,
  • planowania i organizacji pracy,
  • radzenia sobie ze stresem i presją,
  • zarządzania zespołem,
  • przełamywania trudności wynikających z lęku przed ludźmi oraz nieśmiałości,
  • diagnozy i rozwoju naturalnych zdolności oraz umiejętności korzystania z nich w pracy zawodowej oraz życiu osobistym.

W zależności od sytuacji i potrzeb Klienta, coaching jest czasem bardziej ukierunkowany na rozwój zawodowy, a czasem bardziej na rozwój osobisty. Zwykle jednak (od czego byśmy nie zaczęli) pozytywna zmiana obejmuje każdy z tych obszarów, ponieważ są one ze sobą powiązane.

Zobacz cennik.